Ile czasu trzeba czekać na efekty pozycjonowania?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Skuteczność pozycjonowania zależy od wielu czynników, które mają wpływ na efektywność prac. Część z nich jest zależna od firmy realizującej pozycjonowanie, część jednak zależy wyłącznie od algorytmu Google, którego działania oraz częstotliwości odwiedzania wybranej witryny nie da się przewidzieć. Skuteczne pozycjonowanie stron internetowych zapewnia dobre efekty, jednak nie zawsze istnieje możliwość ich zagwarantowania już na etapie zawiązywania współpracy. Koniecznie poznaj zasady dotyczące pozycjonowania oraz wpływ tego procesu na swoją firmę działającą w branży e-commerce i czas, który upłynie do czasu zauważenia pierwszych pozytywnych efektów.

Podstawowe etapy pozycjonowania

Nie bez powodu proces pozycjonowania jest przez wielu specjalistów uznawany za jeden z najtrudniejszych na rynku marketingu. Od pozycjonera, czyli osoby realizującej np. pozycjonowanie Shoper, wymaga się ogromnej ilości wiedzy popartej doświadczeniem i nauką, a od samej agencji – doskonałej renomy na całym rynku. Wśród wielu etapów pozycjonowania warto wymienić między innymi:

  • przeprowadzenie audytu, który ma na celu dokładne przeanalizowanie wybranej witryny oraz dostosowanie planu pod jej obecny stan,
  • wykonanie działań on-site, takich jak modyfikacja kodu źródłowego oraz UX i UI,
  • działania off-site, w których zawiera się głównie budowie dużej bazy linków zwrotnych prowadzących do naszej witryny.

Zatem co to jest SEO? To szereg działań mających na celu poprawę widoczności witryny w wyszukiwarce internetowej. Znajduje się wśród nich kolejne kilkadziesiąt kroków, a dopiero wykonanie wszystkich w jak najbardziej profesjonalny sposób umożliwia dostanie się wybranej witryny aż na sam szczyt wyników wyszukiwania. Ponadto wszystkie działają wpływają pozytywnie także na inne aspekty dotyczące wybranej witryny, w tym na jej szybkość działania oraz aspekt wizualny. nie bez znaczenia jest także uczucie większego zaufania ze strony potencjalnych klientów, którzy lepiej oceniają witryny zadbane i dobrze widoczne w Google.

Ile czasu czeka się na efekty?

Z pewnością zastanawiasz się także nad tym, kiedy Twoja witryna osiągnie pierwsze pozytywne efekty pozycjonowania. Niestety odpowiedź na to pytanie jest bardzo trudna, gdyż udzielić jej może wyłącznie agencja, która dobrze poznała Twoją witrynę po przeprowadzeniu audytu SEO. Największy wpływ na czas oczekiwania na efekty ma moment jej pojawienia się jej w wynikach wyszukiwania Google – im dłużej prowadzisz daną stronę, tym lepiej. Kolejnym równie istotnym czynnikiem wpływającym na czas indeksacji jest praca robota Google, który zazwyczaj odwiedza daną witrynę co około 4 tygodnie. Oznacza to, iż pierwsze efekty pozycjonowania możesz zauważyć już po około miesiącu, warto jednak nastawić na znacznie dłuższy czas.

Fot. Firmbee/pixabay.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Czy naturalne kosmetyki mogą zastąpić te tradycyjne?
Czy naturalne kosmetyki mogą zastąpić te tradycyjne?
Odkryj zalety i potencjalne wady naturalnych kosmetyków, które zasłaniają chemiczne odpowiedniki. Czy mogą one stać się pełnoprawnym konkurentem dla tradycyjnej pielęgnacji?
Domy z drukarki 3D – czy tak będzie wyglądało budownictwo?
Domy z drukarki 3D – czy tak będzie wyglądało budownictwo?
Technologia druku 3D już od dawna jest wykorzystywana w najróżniejszych segmentach przemysłu. Teraz jednak wkracza do budownictwa.
Odkrywaj moc jogi: Jak ćwiczenia relaksacyjne wpływają na nasze zdrowie i samopoczucie?
Odkrywaj moc jogi: Jak ćwiczenia relaksacyjne wpływają na nasze zdrowie i samopoczucie?
W tym artykule dowiesz się, jak praktyka jogi może poprawić twoje zdrowie i samopoczucie. Poznaj tajemnice tej starożytnej techniki relaksacji i odkryj, jak możesz skorzystać z jej korzyści.
Ostatnie wpisy