Ile czasu trzeba czekać na efekty pozycjonowania?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Skuteczność pozycjonowania zależy od wielu czynników, które mają wpływ na efektywność prac. Część z nich jest zależna od firmy realizującej pozycjonowanie, część jednak zależy wyłącznie od algorytmu Google, którego działania oraz częstotliwości odwiedzania wybranej witryny nie da się przewidzieć. Skuteczne pozycjonowanie stron internetowych zapewnia dobre efekty, jednak nie zawsze istnieje możliwość ich zagwarantowania już na etapie zawiązywania współpracy. Koniecznie poznaj zasady dotyczące pozycjonowania oraz wpływ tego procesu na swoją firmę działającą w branży e-commerce i czas, który upłynie do czasu zauważenia pierwszych pozytywnych efektów.

Podstawowe etapy pozycjonowania

Nie bez powodu proces pozycjonowania jest przez wielu specjalistów uznawany za jeden z najtrudniejszych na rynku marketingu. Od pozycjonera, czyli osoby realizującej np. pozycjonowanie Shoper, wymaga się ogromnej ilości wiedzy popartej doświadczeniem i nauką, a od samej agencji – doskonałej renomy na całym rynku. Wśród wielu etapów pozycjonowania warto wymienić między innymi:

  • przeprowadzenie audytu, który ma na celu dokładne przeanalizowanie wybranej witryny oraz dostosowanie planu pod jej obecny stan,
  • wykonanie działań on-site, takich jak modyfikacja kodu źródłowego oraz UX i UI,
  • działania off-site, w których zawiera się głównie budowie dużej bazy linków zwrotnych prowadzących do naszej witryny.

Zatem co to jest SEO? To szereg działań mających na celu poprawę widoczności witryny w wyszukiwarce internetowej. Znajduje się wśród nich kolejne kilkadziesiąt kroków, a dopiero wykonanie wszystkich w jak najbardziej profesjonalny sposób umożliwia dostanie się wybranej witryny aż na sam szczyt wyników wyszukiwania. Ponadto wszystkie działają wpływają pozytywnie także na inne aspekty dotyczące wybranej witryny, w tym na jej szybkość działania oraz aspekt wizualny. nie bez znaczenia jest także uczucie większego zaufania ze strony potencjalnych klientów, którzy lepiej oceniają witryny zadbane i dobrze widoczne w Google.

Ile czasu czeka się na efekty?

Z pewnością zastanawiasz się także nad tym, kiedy Twoja witryna osiągnie pierwsze pozytywne efekty pozycjonowania. Niestety odpowiedź na to pytanie jest bardzo trudna, gdyż udzielić jej może wyłącznie agencja, która dobrze poznała Twoją witrynę po przeprowadzeniu audytu SEO. Największy wpływ na czas oczekiwania na efekty ma moment jej pojawienia się jej w wynikach wyszukiwania Google – im dłużej prowadzisz daną stronę, tym lepiej. Kolejnym równie istotnym czynnikiem wpływającym na czas indeksacji jest praca robota Google, który zazwyczaj odwiedza daną witrynę co około 4 tygodnie. Oznacza to, iż pierwsze efekty pozycjonowania możesz zauważyć już po około miesiącu, warto jednak nastawić na znacznie dłuższy czas.

Fot. Firmbee/pixabay.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Przemysł drzewno-papierniczy a zrównoważony rozwój: możliwości i wyzwania
Przemysł drzewno-papierniczy a zrównoważony rozwój: możliwości i wyzwania
W dzisiejszych czasach coraz większa liczba firm skupia się na zrównoważonym rozwoju, czyli takim, który uwzględnia zarówno wzrost gospodarczy, jak i ochronę środowiska oraz aspekty społeczne. Przemysł drzewno-papierniczy jest jednym z sektorów, w którym zrównoważony rozwój ma szczególne znaczenie. W tym artykule przedstawimy możliwości oraz wyzwania, jakie stoją przed przemysłem drzewno-papierniczym w kontekście zrównoważonego rozwoju.
Zrozumieć moc suplementów: Jak witaminy ForMeds wspierają układ immunologiczny
Zrozumieć moc suplementów: Jak witaminy ForMeds wspierają układ immunologiczny
Dowiedz się, jak suplementy diety ForMeds, bogate w niezbędne witaminy, mogą wzmocnić Twój układ immunologiczny i poprawić ogólne zdrowie.
Jak można lepiej zoptymalizować pracę na magazynie?
Jak można lepiej zoptymalizować pracę na magazynie?
Optymalizacja pracy na magazynie jest kluczowym elementem skutecznego zarządzania operacjami logistycznymi. Poprawa wydajności magazynu może przynieść wiele korzyści, takich jak zwiększenie efektywności, obniżenie kosztów i poprawa obsługi klienta. Poniżej przedstawiono kilka sposobów, jak można lepiej zoptymalizować pracę na magazynie.
Ostatnie wpisy