Strefy Czystego Transportu pojawią się w Polsce? Zobacz gdzie i na co uważać

Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Strefy Czystego Transportu mające na celu ograniczenie emisji szkodliwych spalin w często uczęszczanych miejscach mają trafić do Polski już niebawem. Kiedy to nastąpi?

7 grudnia 2021 roku prezydent podpisał nowelizację ustawy o elektromobilności i paliwach alternatywnych. Zawierała ona właśnie określenie Stref Czystego Transportu. Fragment mówiący o nich brzmi następująco: „W celu ograniczenia negatywnego oddziaływania emisji zanieczyszczeń z transportu na zdrowie ludzi i środowisko na terenie gminy można ustanowić strefę czystego transportu obejmującą drogi, których zarządcą jest gmina, do której zakazuje się wjazdu pojazdów samochodowych innych niż:

1. elektryczne,

2. napędzane wodorem,

3. napędzane gazem ziemnym,

4. wyłączone na podstawie uchwały rady gminy”

Na ten moment nie ma jeszcze stworzonych Stref Czystego Transportu, lecz z racji na to, że są one już określone w prawie, to można spodziewać się ich powstawania w największych miastach Polski.

Zdj. główne: Eugene Kuznetsov/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak odbywa się przegląd w stacji kontroli pojazdów?
Jak odbywa się przegląd w stacji kontroli pojazdów?
Ten regularny proces oceny stanu technicznego pojazdów jest nie tylko ważny dla bezpieczeństwa kierowców i innych użytkowników dróg, ale również ma kluczowe znaczenie dla ochrony środowiska.
Jak wybrać odpowiednie multiwitaminy dla kobiet – na co najlepiej zwrócić uwagę?
Jak wybrać odpowiednie multiwitaminy dla kobiet – na co najlepiej zwrócić uwagę?
Dowiedz się, które składniki multiwitamin są kluczowe dla zdrowia kobiet i jak wybrać najbardziej odpowiednią opcję, aby zaspokoić swoje potrzeby dietetyczne i zdrowotne.
Zalety ekologicznego podróżowania: wpływ świadomych wyborów transportowych na styl życia
Zalety ekologicznego podróżowania: wpływ świadomych wyborów transportowych na styl życia
Przekonaj się, jak świadome wybory transportowych mogą zmienić Twój styl życia. Odkryj korzyści płynące z ekologicznego podróżowania i wpływ, jaki ma na nasze otoczenie!
Ostatnie wpisy