CCC jako pierwsza polska spółka podpisała Kartę Działań Przemysłu Modowego na rzecz Klimatu

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Grupa CCC jest pierwszą polską marką modową, która przystąpiła do inicjatywy ONZ, a mianowicie Karta Działań Przemysłu Modowego na rzecz Klimatu.

Po podpisaniu Karty spółka przynależy do grona globalnych liderów z branży modowej, których celem jest wspólna walka o zrównoważoną modę i prowadzenie biznesu w sposób przeciwdziałający zmianom klimatu. Warto pamiętać, że grupa CCC konsekwentnie realizuje działania na rzecz odpowiedzialnego biznesu wypełniając cele strategii biznesowej Grupy – Zrównoważonego Rozwoju GO.22.

Czym jest Karta Działań Przemysłu Modowego na rzecz Klimatu?

Karta Działań Przemysłu Modowego na rzecz Klimatu (Fashion Industry Charter for Climate Action) zakłada 16 celów klimatycznych. Inicjatywa powstała w ramach programu klimatycznego ONZ. Jest to porozumienie wypracowane podczas szczytu COP 24 w Katowicach.

Główne postanowienia Karty to dążenie do ograniczenia globalnego wzrostu temperatur do poziomu nie przekraczającego 1,5 stopnia, ograniczenie emisji gazów cieplarnianych o 30% do 2030 roku oraz osiągnięcie zerowej emisji netto do 2050 roku. 

Inne firmy, które przystąpiły do inicjatywy ONZ

Kartę podpisało już ponad 100 międzynarodowych firm m. in. Adidas, Burberry, CHANEL, Esprit, H&M, Hugo Boss, Inditex, Kering Group, Nike, PUMA, Ralph Lauren, Tchibo i TOM TAILOR.

CCC na rzecz ochrony środowiska naturalnego

Wyznaczone w programie ONZ cele już dziś są uwzględnione i realizowane, ponieważ zrównoważony rozwój jest jednym z pięciu filarów strategii Grupy – GO.22. We wrześniu ubiegłego roku Grupa CCC uzyskała rating „A” przyznawany przez MSCI ESG spółkom, które wyróżniają się zaangażowaniem na rzecz ochrony środowiska naturalnego, społecznej odpowiedzialności biznesu oraz ładu korporacyjnego.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Przemysł medyczny: Innowacje dla zdrowia i dobrobytu
Przemysł medyczny: Innowacje dla zdrowia i dobrobytu
Przemysł medyczny pełni kluczową rolę w zapewnianiu zdrowia i dobrobytu społeczeństwa. Dzięki ciągłym innowacjom i postępowi technologicznemu, przemysł ten dostarcza innowacyjne produkty, usługi i rozwiązania, które przyczyniają się do poprawy opieki zdrowotnej, diagnozy i leczenia.
Dźwig w mieście – Potęga i funkcjonalność w pionierskim rozwoju urbanistycznym!
Dźwig w mieście – Potęga i funkcjonalność w pionierskim rozwoju urbanistycznym!
Potęga dźwigu w mieście - Od symbolu rozwoju do bezpiecznej innowacji!
<strong>Górnictwo w Polsce</strong>
Górnictwo w Polsce
Górnictwo w Polsce jest jednym z najważniejszych sektorów przemysłowych, który ma znaczący wpływ na gospodarkę kraju. Historia polskiego górnictwa sięga odległych wieków i związana jest z wydobyciem różnych surowców mineralnych, takich jak węgiel, ruda żelaza, miedź, srebro i sól. Współcześnie największą rolę odgrywa górnictwo węgla kamiennego, które stanowi ponad 80% produkcji surowcowej kraju.
Ostatnie wpisy